OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

Desatero moderní etikety

Pro konkretizaci našeho přístupu uvádíme Desatero moderní etikety, se kterým s klienty pracujeme:

1. PÁNOVÉ, BUĎTE GENTLEMANY

Všechny dámy bez rozdílu věku i postavení ocení, když se muž chová galantně, všímá si jich a snaží se jim zajistit maximální komfort. Všimnou si toho totiž i dámy v okolí.

2. DÁMY, DEJTE PÁNŮM PROSTOR

Dnešní ženy jsou připravené zvládnout často daleko víc, než je potřeba. Muži by ale vždy měli mít prostor zachovat se společensky, o dámy pečovat a být pozorní. Tak jim to dámy umožněte. Spokojené budou obě strany.

3. CHOĎTE VČAS aneb DŘÍVE JE VŽDY VÍCE

Pozdním příchodem zkazíte atmosféru hned na začátku. Naštvete klienta, zklamete partnera a urazíte vaše blízké. Když Vám na něčem opravdu záleží, raději si několik minut počkáte.

4. NEZAPOMEŇTE NA PRVNÍ DOJEM aneb UMĚNÍ POZDRAVU

Pozor na stisk ruky à la leklá ryba nebo nečekané políbení na tvář. Druhá šance na pozdrav už nebude. Vyhněte se trapasům a nezapomeňte, že první dojem je jen jeden.

5. BUĎTE CHIC aneb ŠATY DĚLAJÍ ČLOVĚKA

Vzhled je tím prvním, čeho si na nás lidé všimnou. Správný dress-code je důkazem, že se umíme pohybovat ve společnosti, ať se jedná o jakékoli prostředí. A jde spojit obojí. Být správně oblečen a zároveň být chic.

 

6. BUĎTE NĚKDY OFF-LINE aneb TELEFON MÁ VYPÍNAČ

Pracovní nasazení někdy vyžaduje být na telefonu 24 hodin denně. Vzít telefon nebo odepsat na zprávu často s omluvou musíme. Musíme si ale číst na schůzce emaily a novinky na Facebooku nebo Twitteru?

7. UŽIJTE SI JÍDLO aneb ETIKETA V RESTAURACI NENÍ OTRAVA

Zlepšující se úroveň gastronomie, široká nabídka podniků od luxusních až po zcela běžné, přináší s sebou i požadavky na znalost stolování a kulturu při jídle. Nemusíte být sešňěrovaní pravidly a zapomenout na to, co jíte a zda vám chutná. Naučte se užít si obojí.

8. BUĎTE ZÁBAVNÍ, ALE TAKTNÍ aneb KDYŽ VTIP URAZÍ

Humor a zábava patří do každé společenské situace. Pozor ale na vtipy za každou cenu. Hranice mezi vtipem a urážkou je někdy hodně tenká. Dokud partnera dobře neznáte, takt je na prvním místě

9. DODRŽTE SLIBY aneb KRÁLOVSKÉ SLOVO PLATÍ

Neslibujte, co nemůžete splnit. Pokud jste někomu slíbili, že mu zavoláte, zprostředkujete kontakt nebo pošlete pozvánku, vždy své slovo dodržte. Pokud to nelze garantovat, raději neslibujte, spíš zmiňte, že se pokusíte.

10. BUĎTE OK KAŽDÝ DEN aneb V DETAILU JE KRÁSA

Etiketa není jen o honosných akcích a významných příležitostech. Denně se dostáváme do situací, které by trochu etikety zasloužily.

Víte, že lžička od kávy se neolizuje?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.